Eğitim teknolojilerinde yeni bir soluk: TabX

Elektronik oylama, veri toplama ve analiz sistemi olan Keypad‘i Türkiye’ye ilk getiren firma olan Teknika, tablet PC üzerinden çalışan yeni ürünü TabX ile sınıf içi eğitim sistemine yeni bir soluk getirmeye hazır.

Eğitimde amaca ulaştıracak etkili bir sistemin kurumlara katacağı artı değere ve tablet bilgisayarların öğrenciler üzerinde oluşturacağı olumlu motivasyona dikkat çeken Teknika, okulların uzun yıllar kullanacağı bir sistemi çok iyi inceleyerek seçmeleri gerektiğini belirtiyor.

Öğretmenin tabletini akıllı tahtaya çeviren TabX uygulaması, sınıflarda kullanılan akıllı tahtadaki tüm özellikleri taşımakta. Öğretmen tabletini kablosuz olarak akıllı tahta olarak kullanabilmekte, yaptığı çizimler eş zamanlı olarak projektör aracılığıyla beyaz perdeye / tahtaya yansıtılmakta. Böylece öğretmen, akıllı tahtayı kullanmak için bir noktada sabit olarak durmak zorunda kalmıyor. Aynı zamanda öğretmenin tahtayı kullanırken öğrencilere sırtını dönmesi sorunu ortadan kalkıyor. Diğer yandan,  projektör yardımıyla kullanılan akıllı tahtalarda öğretmenin gölgesinin tahtaya düşmesi sorunu ortadan kalkıyor.

Öğretmenin istediği öğrencinin tabletini projektöre yönlendirebilmesi sayesine öğrenci tahtaya kalkmadan tahtadaki görevini yapabilmekte.

Devam edecek olursak; akıllı tahta uygulamasında hazırlanan içerikler, kaydedilip defter uygulamasına eklenebiliyor ve bu içerikler daha sonra tekrar kullanılabiliyor.

Sistemin bileşenleri arasında defter ve yine tablet üzerinden uygulanan sınav ve quiz yapısı var. Hatta sınavın başlaması / görüntülenebilmesi ve tamamlanması için öğretmen tarafından tarih ve saat girilebilmesi sayesinde TabX üzerinden sınavlar sınıfta yapılabildiği gibi, evden de yapılabiliyor.

Gelişmiş bir raporlama yapısı ve okul yönetim sistemi sayesinde hrm öğrencilerin performansları ölçülebiliyor, hem de  tüm okulun iş akışları düzenlenebiliyor.

Veliler de unutulmamış: sistem üzerinden onlara da bilgilendirme gönderilebiliyor.

Bir eğitim kurumunun tüm süreçlerini yönetebilmesi performansları ölçebilmesi sayesinde TabX teknolojinin eğitime sunduğu en güzel hizmetlerden biri olmaya aday.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s